DUŻY BOOM NA BITCOIN’Y, PONIEWAŻ DANE WSKAZUJĄ NA ROSNĄCE OBAWY PRZED INFLACJĄ

Bitcoin spodziewa się znaczącego rajdu, ponieważ czołowy ekonomista przewiduje tendencję inflacyjną po 12-18 miesiącach.
Analogia ta pojawia się po wzroście popytu na obligacje chronione przed inflacją w USA, pokazując, że inwestorzy oczekują wzrostu cen konsumpcyjnych w przyszłości.
Bitcoin okazał się bardziej popularny w krajach o wyższej stopie inflacji, co skłania niektórych do postrzegania go jako alternatywy dla „fiat money“.
To było nudne kilka tygodni Bitcoin jak jego cena pozostaje uwięziony w przedziale handlowym 300 dolarów.

Ale „skąpa“ krypto waluta mogłaby uniknąć tych krótkoterminowych komplikacji. Zamiast tego, mógłby się on rajdować w bardziej wydłużonym okresie czasu – tak jak to robił przez większość swojego 11-letniego życia. Po raz kolejny to właśnie obawy przed inflacją wywołaną przez niekończący się proces drukowania pieniądza przez banki centralne mogą doprowadzić do wzrostu jego ceny.

LĘKI PRZED INFLACJŠ SŠ WYSOKIE

Ostatnie dane na to wskazują. EPFR, agencja śledząca przepływy kapitału w portfelach inwestycji instytucjonalnych, stwierdziła, że w ciągu czterech tygodni kończących się 8 lipca inwestorzy wpłacili ponad 5 mld dolarów do funduszy inwestujących w papiery wartościowe zabezpieczone przed inflacją skarbową. Znane również jako Tips, papiery wartościowe chronią portfele przed inflacją.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Zgodnie z danymi Tradeweb, zysk z 30-letnich Tipsów wynosi teraz 0,26 procent poniżej zera. W międzyczasie, pięć i dziesięć lat zbiorów Tipów spadło do poziomów ostatnio odnotowanych w 2012 i 2013 roku. Spadający zwrot oznacza wyższy popyt na Tips.

Dlatego też po raz pierwszy od początku pandemii COVID inwestorzy zilustrowali swoje obawy przed wzrostem cen konsumpcyjnych.

BITCOIN DEMAND

Ludzie z branży Bitcoin Up i złota w większości głosowali na ten temat. Zauważyli oni, że decyzja Rezerwy Federalnej o zasileniu niewydolnej gospodarki USA kwotą 2,6 biliona dolarów, doprowadziłaby w najbliższych latach do ogromnej inflacji.

Paul Tudor Jones, zarządzający miliardowym funduszem hedgingowym, przyznał to samo w nocie inwestora z maja 2020 roku. Weteran zauważył również, że młode aktywa takie jak Bitcoin mogą chronić ludzi przed skutkami dewaluacji waluty fiata. Przydzielił do 3 procent swojego portfela 22 miliardów dolarów do kryptorej waluty.

Steven Blitz, główny ekonomista TS Lombard, również dostrzega skok inflacji, gdy gospodarka amerykańska odzyskuje równowagę po zastoju spowodowanym zamknięciem. Program stymulacyjny Rezerwy Federalnej, jak również bezprecedensowy wzrost wydatków rządu, mogą spowodować wzrost cen Tipsów.

„Nie spodziewam się inflacji przez następne 12-18 miesięcy“, dodał Blitz. „Po tym, widzę, że gospodarka ma wyższe tendencje inflacyjne.“

Zauważył też, że wzrost cen konsumpcyjnych spowodowałby również erozję wartości obligacji rządowych. Już teraz przynoszą one niższe zyski.

Dlatego inwestorzy poszukujący lepszych zwrotów mogliby nadal szukać zysków z rynków opartych na ryzyku. W dłuższej perspektywie może to przynieść korzyści zarówno Bitcoinowi, jak i akcjom.

Bitcoin, kryptokur waluta, btcusdt, btc usd, krypto
Ceny Bitcoinów mieszczą się w przedziale od 9.100 do 9.400 dolarów. Źródło: TradingView.com

Kryptokur waluta wzrosła już o ponad 150 procent przy spadających dochodach państwowych.

Bitcoin jak dotąd odnotował wyższy popyt w krajach dotkniętych wyższą lub hiperinflacją. Wenezuela, Liban, Turcja, Iran i Zimbabwe to główne przypadki, w których ludzie zaczęli wybierać krypto walutę niebędącą walutą państwową ponad ich zdewaluowanym fiatem.